Levné drinky: Nejlepší drinky, které si za pár korun doma namícháte sami

Máte rádi míchané drinky ale také rádi šetříte a nechcete za drinky utrácet horentní sumy? V následujícím článku najdete přehled drinků, u kterých vás možná překvapí jak mohou být levné, když si je namícháte doma. Úmyslně jsme se vyhnuli klasikám jako Cuba Libre nebo Mojito. Co byste řekli třeba na takové „low-budget“ Daiquiri?

Cape Codder

Cappe Codder nebo  u nás spíše  známá  pod prozaickým názvem  „brusinková vodka“ je jeden z nejjednodušších koktejlů  (a také nejlevnějších), které si můžete připravit. Díky silné chuti brusinkového džusu je v tomto drinku možné použít levnou vodku, jejíž nedokonalosti krásně skryje právě brusinkový džus. Naopak použití kvalitní, značkové vodky, by v  tomto drinku  bylo zbytečným plýtváním. Nenechte se  ale zmást, navzdory tomu, že  jde o levné pití, Cape Codder je celosvětově jeden z  nejoblíbenějších drinků, a pokud hledáte bezpečnou variantu, kterou oslnit hosty, brusinkovou vodkou neuděláte chybu.

Délka přípravy: do 3 minut

Cena jedné porce: 26 Kč

Ingredience:

-6 cl Vodky – jakákoli levnější vodka, zde bude perfektně  fungovat

-9 cl brusinkového džusu

-Plátek limetky na ozdobení

 

Margarita

Margarita je jeden z celosvětově nejznámějších drinků, který existuje v nepřeberně množstvích variantách. Všechny ale sdílejí stejnou myšlenku a to je jednoduchost. Jednoduchost je podstatou tohoto drinku. A s  tím jde ruku v  ruce také cena ingrediencí. Když se  řekne margarita, řadě z nás se vybaví holywoodské filmy, kde tento drink popíjejí zbohatlíci od rána do noci a tak by málokdo toto pití čekal na seznamu levných  drinků, ale zdání klame. Nejdražší ingredience jsou tequilla a triple sec, ale v momentě, kdy si je pořídíte, namícháte z nich obrovské množství drinků. Čím kvalitnější tequillu a  triple sec  pořídíte, tím bude  margarita lepší, ale obrovskou výhodou tohoto míchaného nápoje  je, že i když sáhnete po nejlevnější tequille, margarita stále  bude chutnat super. Kouzlo je totiž v limetkové šťávě, která řadu nedokonalostí levnějšího alkoholu vyváží. Za zhruba 400 Kč už ale koupíte dobrou tequillu, se kterou se nemusíte bát připravit i jiné drinky.

Délka přípravy: do 3 minut

Cena jedné porce: 35 Kč

Ingredience:

-4,5 cl Tequilly

-3 cl triple  sec (Cointreau)

-2cl  šťávy z limetky

-plátek limetky na ozdobení

Jednotlivé ingredience protřepte v  shakeru nebo pokud nemáte shaker promixujte  v mixéru.

 

Daiquiri

Pokud máte raději rum než tequillu dalším z jednoduchých (a levných) receptů na  míchaný drink je  Daiquiri. Historie tohoto drinku sahá na Kubu na začátek 19. století, konkrétně do městečka Daiquiri, které se nachází nedaleko Santiaga. Tento drink vznikl možná jako náhražka oblíbeného ginu nebo whiskey, když nebyla poblíž nebo se uvádí, že původně mělo být Daiquiri lékem. Takový lék bychom si rozhodně nechali líbit. Daiquiri kromě toho, že je to špičkový drink, který stejně jako Margarita dal vzniknout celému druhu nápojů a stejně jako Margaritu i Daiquiri si můžete vychutnat v celé škále provedení a chutí. My si ukážeme jak připravit tradiční verzi Daiquiri. Obrovskou výhodou tohoto drinku je, že nejdůležitější ingredience – rum, se dá v relativně dobré kvalitě koupit velmi levně a není potřeba kupovat kvalitní prémiové rumy. Běžně prodávaný rum za zhruba 300 Kč bude stačit.

Délka přípravy: do 3 minut

Cena jedné porce: 20 Kč

Ingredience:

-1,5 cl rumu – pokud chcete ušetřit, můžete sáhnout po Republice od Božkovu, Hefronu nebo Captain Morgan

-2,5 cl šťávy z limetky

-1,5-2,5 cl cukrového sirupu

-plátek limetky na  ozdobení

Všechny ingredience promíchejte v shakeru nebo promixujte.

 

Black Russian

Pokud jste ještě Černého Rusa neochutnali, měli byste  to napravit. Tento legendární drink poprvé namíchal v roce 1949 barman Gustave Tops a netradiční spojení pravé ruské vodky s kávovým likérem Kahlua vytvořil  nezapomenutelnou kombinaci chutí. U tohoto receptu nedoporučujeme šetřit na vodce a těm nejlevnějším bychom se raději vyhnuli. Nicméně i slušná ruská vodka se dá pořídit již kolem 300 Kč za láhev, pokud sáhnete  po značce jako Russian Standard nebo Stolichnaya. Pokud máte větší rozpočet, nejlepší bude sáhnout po prémiových ruských vodkách jako je například Beluga.

Délka přípravy: do 3 minut

Cena jedné porce: 18 Kč

Ingredience:

-1,5 cl vodky – doporučujeme sáhnout po kvalitní ruské vodce, Russian Standard nebo Stolichnaya, ideálně Beluga

-2,3 cl kávového likéru Kahlua

Highball

Highball je název celé skupiny míchaných nápojů, které jsou charakteristické tím, že obsahují více nealkoholické složky než alkoholu. Jedním z nejtypičtějších představitelů této skupiny je drink Highball k jehož namíchání nepotřebujete nic jiného, než zázvorové pivo a Whiskey. Whiskey můžete použít jakoukoli chcete – bourbon, irskou, blended, kanadskou..jak je libo. Původně se místo zázvorového piva používala obyčejná  sodovka, takže pokud hledáte ultra „budget“ verzi, můžete namísto zázvorového piva použít sodovku. Vzhledem k tomu, že  v našich končinách zázvorové pivo není nejlevnější záležitost, dá se namísto jeho použít zázvorová limonáda. Pokud vám záleží na kvalitě a zároveň chcete ušetřit, můžete si ji vyrobit  domácí.

Délka přípravy: do 3 minut

Cena jedné porce: 25 Kč

Ingredience:

-1,5 cl whiskey

-4-6 cl zázvorového piva nebo zázvorové limonády

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *